Został zatrzymany do kontroli drogowej, a wpadł z narkotykami

Został zatrzymany do kontroli drogowej, a wpadł z narkotykami
fot. KPP Poddębice

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem narkotyków. Pod zarzutem posiadania środków odurzających zatrzymany został 28- letni mieszkaniec gminy Wartkowice. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantki z poddębickiej komendy. Po północy, 20 października 2023 roku, w Poddębicach na ulicy Łódzkiej, policjantki pełniące służbę, zatrzymały do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Renault Megane. Samochód prowadził 28-letni mieszkaniec gminy Wartkowice. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo, był wyraźnie pobudzony i miał rozszerzone źrenice. Funkcjonariuszki zaczęły podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że wsiadł za kierownicę auta pod wpływem marihuany. Ponadto podczas kontroli, policjantki zabezpieczyły przy kierowcy woreczki foliowe z suszem oraz białymi kryształkami. Mężczyzna został zatrzymany. Od 28-latka pobrano także krew do badania, w celu określenia zawartości środków odurzających w organizmie. Posiadacz nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić także sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KPP Poddębice