wersja testowa serwisu

Złodziejski kwartet na gościnnych występach w Zduńskiej Woli

269-133919
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali kobietę i trzech mężczyzn z Łodzi, podejrzewanych o dokonywanie kradzieży. Wszystkim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 lipca 2021 roku, przed godziną 18:00 policjanci Ogniwa Interwencyjnego zauważyli pojazd marki Honda, w którym znajdowały się znaczne ilości różnych produktów spożywczych i chemicznych. Były to towary, które często padają łupem złodziei.

- W Hondzie znajdowały się między innymi kawy, alkohol, czekolady, przyprawy, tytoń, proszki do prania i inna chemia domowa - relacjonują policjanci. - Stróże prawa przeprowadzili kontrolę tego pojazdu. W samochodzie siedziało czworo mieszkańców Łodzi. Kobieta w wieku 27 lat i trzech mężczyzn w wieku 35, 36, 40. Nie potrafili logicznie wytłumaczyć pochodzenia tej ilości towarów. W tym czasie inny patrol ustalił, że w jednym z marketów w Zduńskiej Woli doszło do kradzieży, którą prawdopodobnie dokonały te osoby.

Zostali oni zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawa trafiła pod lupę zduńskowolskich śledczych. Analizowali nagrania z kamer monitoringów z okolicznych sklepów. Ustalali skąd pochodziły skradzione dobra. Wykonana praca pozwoliła postawić zatrzymanym zarzuty kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 2100 złotych. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.