Zgiersko-Łęczyckie WOPR ponownie z sukcesami!

DSC_022_20231124-074343_1
fot. Zgiersko-Łęczyckie WOPR

W Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym – w kategorii Młodzik Młodszy. Pośród 120 zgłoszonych uczestników nie zabrakło również reprezentacji Zgiersko–Łęczyckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w Ozorkowie. 

Zawodnicy Zgiersko-Łęczyckiego WOPR wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją. Czteroosobowa reprezentacja zdobyła sześć medali w startach indywidualnych, a w klasyfikacji generalnej najlepszych zawodników Mistrzostw Polski - dwa drugie miejsca.

Kaja Rogalska z Ozorkowa
1 miejsce i Mistrzostwo Polski, ustanawiając nowy rekord Polski w konkurencji – SUPER RATOWNIK
2 miejsce i Wicemistrzostwo Polski w konkurencji – RATOWANIE MANEKINA w płetwach na dystansie 50m,
2 miejsce i Wicemistrzostwo Polski w konkurencji – HOLOWANIE MANEKINA w pasie i płetwach 50m,  

W klasyfikacji generalnej Kaja została Wicemistrzynią Polski w kategorii 10-latków.

Kosma Olczyk z Poddębic
1 miejsce i Mistrzostwo Polski, ustanawiając nowy rekord Polski w konkurencji – SUPER RATOWNIK
1 miejsce i Mistrzostwo Polski, ustanawiając nowy rekord Polski w konkurencji - RATOWANIE MANEKINA w płetwach na dystansie 50m,
1 miejsce i Mistrzostwo Polski, ustanawiając nowy rekord Polski w konkurencji - HOLOWANIE MANEKINA w pasie i płetwach 50m, 

W klasyfikacji generalnej Kosma została Wicemistrzem Polski w kategorii 9–latków.

Poza naszymi medalistami w Mistrzostwach brali udział także Zofia Kosiewicz oraz Mateusz Baranowski, którzy również świetnie sobie poradzili i dali z siebie wszystko.

Mistrzostwa Polski, jak i inne zawody różnej rangi są niezapominanym przeżyciem naszych młodych sportowców. Nasi zawodnicy dają nam dużo satysfakcji oraz powodów do dumy. Zgiersko–Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest stowarzyszeniem, którego członkowie działają charytatywnie, aby rozpowszechniać tę piękną dyscyplinę jaką jest sportowe ratownictwo wodne a bezpieczeństwo nad wodą stawiają na pierwszym miejscu.

Zgiersko – Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie ma w swoich szeregach zawodników z Łęczycy, Ozorkowa, Poddębic, Zgierza, Łodzi oraz mniejszych miejscowości będących w rejonie działania jednostki. Aby nadal krzewić w dzieciach i młodzieży tę piękną pasję jaką jest ratownictwo wodne oraz zapewnić im jak najdłużej niezapomniane chwile potrzebne jest niestety wsparcie finansowe.

- Uważam, że warto o tym mówić jak najwięcej, gdyż te dzieci są wspaniałe, niesamowite, małe perełki ratownictwa sportowego. Poświęcają się tej dyscyplinie, jaką jest sportowe ratownictwo zostawiając serce, pot oraz swój wolny czas w basenie. Wtedy to może rządzący w miastach, powiatach, które są w rejonie działania naszego WOPR oraz dla Was wszystkich, którym ten kierunek rozwoju kultury fizycznej nie jest obojętny, zauważą, iż też są inne dyscypliny sportowe, w które warto zainwestować - mówi Paweł Ciołek, Prezes Zgiersko-Łęczyckiego WOPR. - Dla osób chętnych, które chcą wesprzeć naszą jednostkę oraz pasję młodych zawodników Z-Ł WOPR podaję dane do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Tel. 794 303 333.

Zobacz zdjęcia: