wersja testowa serwisu

Konkurs grantowy "Polski złoty ma sto lat". Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach znów zakwalifikowany

03

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach już po raz drugi został zakwalifikowany do dofinansowania przez Narodowy Bank Polski w konkursie grantowym pod hasłem „Polski złoty ma sto lat". 

W ramach Projektu został przeprowadzony konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów klas I poddębickich szkół średnich. Dofinansowanie w kwocie 8825,00 zostało przeznaczone w znacznej części na nagrody dla laureatów konkursu oraz na wybudowanie przed budynkiem szkoły kolorowej ławeczki upamiętniającej polską walutę.

Mimo zmian, które musiały zostać wprowadzone w regulaminie ze względu na sytuację epidemiczną kraju uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i 8 października 2020 roku odebrali wyczekiwane nagrody i dyplomy. A są to nagrody rzeczowe o wartości od 50 do 350 złotych dla każdego uczestnika z 5 - osobowej drużyny oraz upominki dla opiekunów o wartości 100 zł każdy.

Laureatami zostali uczniowie szkół z Poddębic, Uniejowa, Rudy Bugaj i Pęczniewa. Nagrody i dyplomy wręczyła m. in. Pani Danuta Pecyna – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Poddębicach.

Uroczysta gala wręczenia nagród została uświetniona koncertem uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Poddębicach