wersja testowa serwisu

ZDJĘCIA: Dożynki powiatowo-gminne w Dalikowie za nami. Zobacz relację z tego wydarzenia

ZDJĘCIA: Dożynki powiatowo-gminne w Dalikowie za nami. Zobacz relację z tego wydarzenia

Rolnicy z powiatu poddębickiego dziękowali za tegoroczne plony. W minioną niedzielę (5 września) w Dalikowie odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki.

Wiele atrakcji czekało na uczestników tegorocznych Dożynek Powiatowo-Gminnych. Uroczystość rozpoczęła się od części obrzędowej, w skład której wchodziły Msza Święta, przejście korowodu dożynkowego i prezentacja wieńców przygotowanych przez rolników.

Wśród zebranych gości, kilkukrotnie można było usłyszeć komentarze, odnoszące się do wysokiego poziomu przygotowania wydarzenia.

Udział w Dożynkach wzięli m.in. Wójt Gminy Dalików - Radosław Arkusz, Senator RP - Przemysław Błaszczyk, Posłowie na Sejm RP: Piotr Polak i Tadeusz Woźniak oraz reprezentująca Marszałka Województwa Łódzkiego, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Dorota Więckowska.

Nie zabrakło także dobrej zabawy. Organizatorzy przygotowali m.in. atrakcje dla dzieci, stoiska wystawiennicze, jarmark dorobku Wsi Polskiej oraz występy Talentów Powiatu Poddębickiego. Na zakończenie wydarzenia na scenie wystąpili Ivan Komarenko oraz Zespół Playboys.

Zobacz zdjęcia: