Zaproszenie na występy ukraińskiego Zespołu Ludowego „Zbrucz”

microphone-pixabay-mikrofon
fot. pixabay

W niedzielę, 25 lutego, w uniejowskim kościele parafialnym gościć będziemy pochodzący z Tarnopola Zespół Ludowy „Zbrucz".

Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w Zachodniej Ukrainie. Tworzą go młodzi tancerze, wokaliści i instrumentaliści, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej w Tarnopolu.

Grupa artystów podczas każdego ze swoich występów z prawdziwym kunsztem wykonuje tańce gruzińskie, cygańskie oraz ludowe: ukraiński kazaczok, zakarpacki dembotaniec. Członkowie zespołu pięknie prezentują się w strojach regionalnych, charakterystycznych dla każdego układu.

Na przybyłych do kolegiaty czekać będzie więc niezwykła muzyka, wspaniałe wokale i energetyczny przekaz. Zaprezentowane zostaną znane ukraińskie pieśni ludowe, a także współczesne piosenki. Niespodzianką może okazać się również gra na nietypowych instrumentach.

Artystów podziwiać będzie można podczas wszystkich niedzielnych Mszy Św., czyli o godzinach: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00.

Hasłem przewodnim koncertów jest pomoc dzieciom z Ukrainy. Datki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego.

Źródło: UM Uniejów