Zaproszenie na Jarmark Wielkanocny do Wilamowa

DSC_8027
fot. UM Uniejów

Serdecznie zapraszamy Państwa na drugi Jarmark Wielkanocny w Wilamowie, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 24 marca. Na odwiedzających czeka mnóstwo świątecznych produktów: ciasta i inne wypieki, chlebki i baranki do święconki, zakwas, coś na ciepło, słynny oraz doceniony przez smakoszy – wilamowski bigos, wielkanocne dekoracje oraz ręcznie wykonane drobiazgi, idealne prezenty dla najbliższych na spotkanie przy świątecznym stole.

Organizatorzy drugiego Jarmarku Wielkanocnego w Wilamowie zapewniają, że każda osoba, która w Niedzielę Palmową zjawi się na terenie przy kościele parafialnym, poczuje atmosferę zbliżających się świąt i będzie miała szansę zaopatrzyć się w lokalne produkty, domowe wypieki i wielkanocne smakołyki oraz niepowtarzalne, bo ręcznie wykonane stroiki i ozdoby. Stoiska będą dostępne od godz. 8.30 do 14.00, jednak nauczeni doświadczeniem ubiegłorocznych wydarzeń, wszystkich nastawionych na zakupy przestrzegamy, że na pierwszym Jarmarku – mimo koszmarnej pogody – produkty znikały w oka mgnieniu.

W bogatej ofercie kół gospodyń wiejskich, gromady zuchowej, drużyny harcerskiej, Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz zaproszonych wystawców znajdą się m.in.: ciasta, babki i inne domowe wypieki, wekowany bigos wilamowski, zakwas na żurek, chlebki, baranki z masła, miody… Na ciepło będzie serwowany żurek z jajkiem i białą kiełbasą. Nie zabraknie różnego rodzaju dekoracji wielkanocnych i wyrobów rękodzielniczych, a nowością w tej kategorii będą poduszki wypełnione łuską gryki.

Ksiądz proboszcz zachęca do uczestnictwa w nabożeństwach o godzinie 9.00 i o 11.30. Tuż przed rozpoczęciem drugiej mszy św. czeka nas rozstrzygnięcie parafialnego konkursu na największą palmę wielkanocną. To już 18. edycja! Zwycięskie palmy w ubiegłym roku mierzyły przeszło 7 metrów – ciekawe czy ten rekord zostanie pobity 24 marca?

Organizatorami Jarmarku są: Parafia oraz Szkoła Podstawowa w Wilamowie, Drużyna Harcerska „Wilamowskie Orły", Gromada Zuchowa „Wilamowskie Skrzaty", Koła Gospodyń Wiejskich z Wilamowa, Kuczek i Rożniatowa oraz Urząd Miasta w Uniejowie.

Źródło: UM Uniejów