wersja testowa serwisu

Zakończenie roku szkolnego w uniejowskiej Szkole Podstawowej

D34A9040-1536x1024

25 czerwca w piątek zakończył się rok szkolny. 444 uczniów otrzymało świadectwa i czeka na wakacje czyli długo wyczekiwany odpoczynek od nauki. Ten rok szkolny był wyjątkowo trudny z uwagi na pandemię koronawirusa i konieczność przejścia na naukę zdalną.

Dobiegający końca rok szkolny był inny niż wszystkie. Z powodu panującej pandemii nauka w szkołach została przeorganizowana. Większość czasu uczniowie spędzili w domach, ucząc się zdalnie. Dopiero kilka tygodni temu uczniowie wrócili do swoich placówek. Uczniowie klas 1-3 uczyli się stacjonarnie od 4 maja, pozostali 17 maja przeszli na nauczanie hybrydowe, a dopiero 31 maja wrócili do placówek. Zarówno samo nauczanie jak i powrót był trudny. Niezależnie od tego, rok szkolny mamy już za sobą. Dziś, 25 czerwca uczniowie odebrali świadectwa i oficjalnie rozpoczęli wakacje.

Z uwagi na panujące obostrzenia, uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Uniejowie przebiegła inaczej niż dotychczas. Uczniów podzielono na 4 grupy. O godz. 8.00 na hali sportowej zebrały się klasy I i II, o godz. 9.00 klasy III-V, o godz. 10.00 klasy VI-VII i o godz. 11.00 klasy VIII. Dla blisko 50 uczniów z dwóch klas ósmych było to ostatni rok nauki w uniejowskiej szkole.

Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia świadectw oraz nagród dla najlepszych uczniów, którzy uzyskali średnią ocen przynajmniej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Na 444 uczniów 161 odebrało nagrody, wśród nich 24 uczniów otrzymało specjalne wyróżnienie – nagrodę burmistrza przyznaną tym, którzy w poszczególnych klasach uzyskali najwyższą średnią.

Podczas zakończenia roku szkolnego i pożegnania tegorocznych absolwentów dokonano również uroczystego przekazania pocztu sztandarowego szkoły.

Troje najlepszych absolwentów roku 2020/2021 otrzymało specjalne statuetki oraz nagrody od Starosty Poddębickiego.

W pożegnaniu uczniów ósmych klas wzięli udział m.in. Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki, Józef Kaczmarek burmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Piotr Kozłowski dyrektor SP w Uniejowie, wicedyrektor – Agnieszka Kaczmarek oraz nauczyciele i przedstawiciele rady rodziców.

Źródło: UM Uniejów