wersja testowa serwisu

Z wesela wprost do celi! 38-latek tak się upił, że pobił interweniującego policjanta

Z wesela wprost do celi! 38-latek tak się upił, że pobił interweniującego policjanta
KPP Radosmko

Dość nietypowa policyjna interwencja w Kamieńsku (powiat radomszczański) mundurowi zostali bowiem wezwani na wesele...  W jednym z tamtejszych lokali gastronomicznych podczas zabawy doszło do awantury. Agresywny 38-latek za żadne skarby nie chciał się uspokoić, choć interweniujący policjanci próbowali tę nietypową interwencję rozstrzygnąć polubownie. Awanturnik swoje niezadowolenie skierował w stronę umundurowanych policjantów nie pozostawiając im wyboru. Skończyło się na kajdankach i policyjnym areszcie.  

Dyżurny radomszczańskiej policji prośbę o pomoc w uspokojeniu agresywnego gościa weselnego usłyszał około godziny pierwszej w nocy 12 września. Patrol pod wskazanym adresem zastał awanturnika oraz inne osoby uczestniczące w zabawie. 

- Wskazany mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafił logicznie wypowiedzieć kilku zdań, wytłumaczyć swojego niestosownego zachowania. Kiedy policjanci wzywali awanturnika do zachowania zgodnego z prawem nie spodobało mu się to i swoją agresję skierował na policjantów. Jednego z mundurowych uderzył. Następnie wyzywał ich wulgarnymi oraz obelżywymi słowami. A tuż przed osadzeniem w policyjnej celi groził im pozbawieniem życia - informuje Aneta Wlazłowska

Kiedy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Stwierdził, że był bardzo pijany dlatego nie zdawał sobie sprawy z tego co mówi i robi. 

- 38-letni mieszkaniec gminy Gomunice przed sądem będzie odpowiadał za znieważenie policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz za próby wywierania wpływu na czynności urzędowe. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowy KPP w Radomsku.