wersja testowa serwisu

Wypożyczalnia biblioteki miejskiej w Uniejowie otwarta

image056-1
fot. UM Uniejów

Od 4 maja, decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, mogą wznowić działalność muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa oraz księgarnie i księgarnie w galeriach handlowych.

Informujemy, iż w związku z powyższymi przesłankami, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie została również częściowo otwarta. Obecnie tylko w formie wypożyczalni, bez możliwości wejścia do wszystkich pomieszczeń budynku.

– Pracujemy w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku – informuje dyrektor biblioteki, Beata Szymczak. – W bibliotece może znajdować się tylko jedna osoba przy stanowisku z przesłony ochronnej. Prosimy o samodzielny zwrot książek do bibliomatu, który znajduje się na zewnątrz budynku, od strony ul. Bojakowskiej. W bibliotece prowadzimy tylko wypożyczenia książek, które podaje bibliotekarz. Brak wolnego dostępu do półek. Bardzo prosimy, aby użytkownicy dezynfekowali dłonie przy wejściu, zakładali rękawice ochronne oraz posiadali ochronę zakrywającą usta i nos.
Zgodnie z wytycznymi, książki należy zwracać za pomocą wrzutni umieszczonej w ścianie zewnętrznej budynku.

Wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w nowym reżimie sanitarnym wydała Biblioteka Narodowa, która rekomenduje uruchomienie dla użytkowników jedynie wypożyczalni i ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni i sugeruje umawianie telefoniczne lub mailowe wizyt na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek. Poleca zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom, przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach oraz ustawienie przesłony ochronnej (np. z pleksi) w punkcie kontaktu użytkownika z bibliotekarzem.

Źródło: Urząd Miasta