Wypadek w gminie Poddębice, dachowało auto. W akcji wszystkie służby ratunkowe

Wypadek w gminie Poddębice, auto uderzyło w łosia i dachowało. W akcji wszystkie służby ratunkowe
fot. KP PSP w Poddębicach

Wszystkie służby ratunkowe pracowały dzisiaj (20 września) na terenie gminy Poddębice, gdzie doszło groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach wpłynęło około godziny 7:35. Jak przekazał EPD24 bryg. Radosław Ogrodowczyk z KP PSP w Poddębicach, na drodze krajowej nr 72, na wysokości miejscowości Łężki, doszło do zderzenia z udziałem samochodu osobowego marki Citroen.

Jak dodaje sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach, Citroen jechał od strony miejscowośći Złotniki w kierunku Poddębic.

- Kierującemu z prawej strony z terenu leśnego wtargnął na jezdnię łoś. Kierujący chcąc ominąć zwierzę zjechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, po czym dachował - mówi sierż. Alicja Bartczak.

- Kierujący pojazdem, 20-letni mężczyzna, po udzieleniu na miejscu medycznych czynności ratowniczych został zabrany do szpitala w Poddębicach - dodał bryg. R. Ogrodowczyk. - Na miejscu działały dwa  zastępy z JRG Poddębice, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja z Poddębic.

Zobacz zdjęcia: