ZaCzepmy się w Czepowie. Wyjątkowa wizyta w uniejowskim urzędzie

DSC_9768
fot. UM Uniejów

W piątek Urząd Miasta w Uniejowie odwiedzili wyjątkowi goście – podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie wraz z członkami Fundacji „POMERDAŁO MI SIĘ" z Lekaszyna. Celem wizyty było poznanie środowiska pracy urzędników oraz zbudowanie wśród gości świadomości, że osoby niepełnosprawne są pełnymi uczestnikami życia społecznego. 

Goście mieli możliwość przez chwilę poczuć się jak przedstawiciele samorządu. Zasiedli na Sali OSP przy stołach, które na co dzień stanowią miejsce obrad radnych Rady Miejskiej w Uniejowie. Niektórzy mieli również okazję wcielić się w rolę przewodniczącego Rady Miejskiej i przez chwilę przymierzyć jego insygnia. Gości przyjął Zastępca Burmistrza Uniejowa – Mirosław Madajski. Opowiedział gościom o pracy i funkcjonowaniu urzędu oraz wielości załatwianych w nim spraw. Przekazał również gościom wiedzę na temat zakresu działania organów gminy.

W związku z zbliżającym się 3 grudnia Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych Zastępca Burmistrza przekazał gościom symboliczny klucz do bram miasta, jako wyraz pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach aktywności społecznej. Goście w rewanżu obdarowali Burmistrza koszulką z pamiątkowymi podpisami oraz pięknym hasłem „Każdy inny, wszyscy równi" .

Dużą atrakcją dla gości było również zwiedzanie urzędu, gdzie osobiście mogli zobaczyć jak wyglądają warunki pracy poszczególnych działów. Największym zainteresowaniem gości cieszył się fotel Burmistrza Uniejowa, na którym wykonuje swoją codzienna pracę.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Przypomnijmy, że była to już druga wizyta gości w urzędzie. Pierwsza miała miejsce podczas jednej z obrad sesji Rady Miejskiej.

Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego – Moce NadŁódzkie pod nazwą „ZaCzepmy się w Czepowie. Relacyjno-integracyjno-wytchnieniowe spotkania dla osób z niepełnosprawnościami".

Źródło: UM Uniejów