Wybuch butli z gazem przyczyną pożaru w gminie Radomsko. 84-latka przetransportowana do szpitala [Foto]

Wybuch butli z gazem przyczyną pożaru w gminie Radomsko. 84-latka przetransportowana do szpitala [Foto]
KP PSP Radomsko

84-letnia kobieta trafiła do szpitala w Radomsku po pożarze do jakiego doszło w jednym z domów jednorodzinnych w Okrajszowie. Do zdarzenia doszło w środę, 6 września. Kilkanaście minut 7.00 strażacy zostali wezwani do pożaru, którego przyczyną był wybuch butli z gazem. Szczęśliwie ogień, dzięki szybkiej akcji gaśniczej się nie rozprzestrzenił. 

Zawiadomienie o pożarze wpłynęło do stanowiska kierowania PSP w Radomsku o godzinie 7.19. Na miejsce zadysponowano łącznie sześć zastępów straży pożarnej (cztery z PSP i dwa z OSP Strzałków i Kodrąb), policję oraz karetkę pogotowia. Jak informuje Marek Jeziorski:

- Doszło do wybuchu butki z gazem w pomieszczeniu kuchennym. Skutkiem eksplozji był pożar poddasza budynku. Na szczęście płomienie udało sie szybko opanować. Prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelność jaka występowała na przewodzie łączącym butlę z gazem propan - butan z kuchenką - wyjaśnia oficer prasowy KP PSP Radomsko. 

CZYTAJ >>> Zaginął Jerzy Gałecki. 79-latek wyszedł z domu w Dmeninie i nie ma z nim kontaktu. Policja i rodzina proszą o pomoc

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 84-letnia lokatorka domu, doznała poparzeń twarzy i dłoni. Seniorkę przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Na miejscu był obecny powiatowy inspektor nadzoru budowlanego który oceniał uszkodzenia w budynku.