Wybitna aktorka Agnieszka Grochowska odwiedzi Uniejów

444760359_900599168775797_6979728287481156464_n
fot. Łukasz Saturczak

Jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorek, laureatka nagród im. Zbyszka Cybulskiego, Festiwalu Filmowego w Gdyni, Polskich Nagród Filmowych „Orły" oraz Festiwalu Filmowego w Berlinie – Agnieszka Grochowska odwiedzi Uniejów i spotka się z miłośnikami filmu. Okazją do spotkania z aktorką jest projekt realizowany przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni pt. „MUZYKĄ ZAPISANE" przybliżający mieszkańcom świat filmu, teatru i muzyki.

Spotkanie tematyką nawiązywać będzie do nowych produkcji, w których wystąpiła aktorka: „Kos" oraz „Akademii Pana Kleksa". Z pewnością nie zabraknie też wątków dotyczących filmu „Skołowani", w którym obok Agnieszki Grochowskiej swoje marzenia filmowe spełniała znana mieszkańcom Uniejowa, a pochodząca z gminy Wartkowice Anna Płoszyńska. Trzy filmy, trzy odmienne kreacje Agnieszki Grochowskiej obrazują ogromny talent, wiedzę, doświadczenie, odwagę oraz pracowitość zaproszonego Gościa. Spotkanie z aktorką odbędzie się 6 czerwca br. w Sali Rycerskiej na zamku w Uniejowie, a rozpocznie seansem filmowym pt. „Kos" – start godz. 17.00


O projekcie „Muzyką zapisane"

Projekt realizowany jest przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni dzięki dotacji z Województwa Łódzkiego w ramach „Pierwszego otwartego konkursu ofert pt. „Kulturalnie regionalnie" 2024 ogłoszonym przez: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – Departament Kultury". Celem realizatorów jest inspirowanie młodych mieszkańców gminy Uniejów oraz gmin ościennych do poznawania świata filmu, teatru i muzyki, do rozwoju artystycznego oraz angażowania się w inicjatywy kulturalne. W ramach projektu odbędzie się szereg spotkań o ciekawie brzmiących tematach, min.: „Dzień z życia aktora", „Ja – twórca", „Malowane muzyką", „Twórczość artystyczna w internecie", „Współcześni poeci", „Taneczna improwizacja". Do projektu stowarzyszenie zaprasza ciekawe osoby aktywnie uczestniczące w życiu społeczno – kulturalnym naszego kraju. Partnerem projektu jest Województwo Łódzkie.

Spotkanie z aktorką organizowane jest przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni w ramach projektu pt.: „Muzyką zapisane". Zadanie współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Seans filmowy pt. „Kos" odbędzie się dzięki staraniom oraz środkom finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Partnerzy wydarzenia: Województwo Łódzkie, Uniejów Uzdrowisko Termalne, Termy Uniejów, Aparthotel Termy Uniejów, K-FLEX POLSKA., Uzdrowisko Uniejów Park, MGOK Uniejów, DPT Active.

Źródło: UM Uniejów