wersja testowa serwisu

Wolne Lektury w internetowym katalogu uniejowskiej biblioteki

book-3480216_1920-1

Z przyjemnością informujemy, iż Biblioteka Miejska wzbogaciła swe zbiory o zasoby „Wolnych Lektur" , które zostały pomyślnie włączone do katalogu on-line uniejowskiej biblioteki.

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby można pobierać całkowicie za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3, czytnik e-book) bezpośrednio z katalogu bibliotecznego oraz, zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

W jej zbiorach znajduje się 5569 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie.


Książki udostępnione są w kilku formatach:

– e-book: HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2

-audiobook: MP3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Dostęp do „Wolnych Lektur" możliwy jest również w naszym katalogu OPAC MGBP w Uniejowie, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny. Katalog naszej Biblioteki rejestruje ponad 2500 egzemplarzy książek z serwisu Wolne Lektury.

Aby wyszukać listę wszystkich publikacji z Wolnych Lektur w internetowym katalogu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie w polu wyszukiwania należy wpisać hasło: „Wolne Lektury".

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://mgbpuniejow.naszabiblioteka.com/ oraz do katalogu online: https://www.uniejow-mgbp.sowa.pl/

Źródło: UM Uniejów