Weekend z BSC Termy Poddębice - I Liga Beach Soccera

W dniach 10-11 lipca seniorzy Beach Soccer Club Termy Poddębice przebywać będą w Lublinie, gdzie odbędzie się pierwszy turniej I Ligi Beach Soccera.

Tym razem redakcja EPD24 nie mogła towarzyszyć poddębiczanom, jednak - przy pomocy sztabu zespołu - postaramy się przeprowadzić relację tekstową ze sportowych zmagań Term. Zachęcamy do śledzenia.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy organizatorzy będą przeprowadzać transmisje z meczów. Gdy tylko otrzymamy jakieś informacje w tym temacie - od razu się nimi z Państwem podzielimy.

Sobota, 10 lipca, 09:35: Zawodnicy BSC Termy Poddębice są już w drodze do Lublina. O godzinie 17:00 pierwsze spotkanie. Rywalem naszej drużyny będzie Boruta Zgierz.

Sobota, 10 lipca, 13:00: Drużyna już w Lublinie. Zawodnicy odwiedzili arenę, na której przyjdzie im rywalizować. Jak relacjonują, boisko nie jest zbyt dobrze przygotowane. Ma brakować piasku, a teren jest bardzo ubity.

Sobota, 10 lipca, 14:30: Spieszymy donieść, że drużyna zakwaterowała się już w hotelu i odpoczywa przed meczem. Na godzinę 16:00 zaplanowano odprawę przed meczem.

Sobota, 10 lipca, 15:00: Trochę pracy ma także fizjoterapeuta Dominik Stefański. Przypominamy także kadrę zespołu, który dzisiaj rozpocznie zmagania w I Lidze Beach Soccera: Hubert Andrysiewicz, Adam Kapituła, Filip Mańka - Wiktor Śpiączka, Kamil Jesionowski, Jakub Gzyl, Damian Dominowski, Patryk Chmielecki, Szymon Sobańda, Antoni Frącek, Jakub Stegliński, Przemysław Sobolewski, Fabian Kasierski.

Sobota, 10 lipca, 16:15: Zawodnicy już po odprawie. Za kilkadziesiąt minut pierwszy mecz poddębiczan.

Sobota, 10 lipca, 18:40: Horror na inaugurację. BSC Termy Poddębice wygrał z Borutą Zgierz.

Poddębiczanie prowadzili już w pierwszej minucie, a na listę strzelców wpisał się Dominowski. Niedługo później na 2:0 podwyższył Sobolewski. Przed przerwą kontaktowego gola zdobyli zgierzanie. Niestety druga tercja należała do Boruty, który zdobył dwa gole. Poddębiczanie zdołali odpowiedzieć trafieniem Chmieleckiego.

Ostatnia odsłona przyniosła mnóstwo emocji. Najpierw dwukrotnie Termy odrabiały straty, żeby wyjść na prowadzenie 6:5. Gole zdobywali Dominowski, Chmielecki i Sobańda. Niestety rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Do rozstrzygnięcnia potrzebna była dogrywka, w niej lepsi byli poddębiczanie, którzy ostatecznie wygrali 7:6. Gola dającego wygraną zdobył Chmielecki.

Sobota, 10 lipca, 21:50: Zawodnicy wspólnie z trenerem przeanalizowali błędy w dzisiejszym meczu. Cel na jutro - 6 punktów.

​Niedziela, 11 lipca, 10:45: BSC Termy Poddębice po odprawie przed dzisiejszymi meczami. Rywalami będą: Sośnica Gliwice i Zgoda Chodecz.

Niedziela, 11 lipca, 13:00: BSC Termy Poddębice zrobił kolejny krok w drodze do Ekstraklasy. Nasz drużyna pokonała Sośnicę Gliwice.

W pierwszej tercji padło sześć goli - po trzy dla każdej z ekip. Dla Term trafiali Sobańda i dwukrotnie Chmielecki. Druga partia należała do poddębiczan. Bramkarza rywali pokonali Chmielecki i Dominowski. Sośnica Gliwice trafiła tylko raz.

Ostatnia odsłona bardzo dobrze rozpoczęła się dla podopiecznych Marcina Olejniczaka. Prowadzenie poddębiczan podwyższyli kolejno Chmielecki, Kasierski i Sobolewski. Więcej goli już nie padło i BSC Termy Poddębice mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Niedziela, 11 lipca, 17:00: Trzeci mecz tego turnieju przyniósł pierwszą przegraną Term Poddębice. Mecz ze Zgodą Chodecz rozpoczął się po myśli poddębiczan, którzy za sprawą Sobańdy wyszli na prowadzenie. Niestety, cztery kolejne gole były autorstwa rywali. Termy w pierwszej tercji odpowiedziały jeszcze tylko bramką Śpiączki.

Później nadzieję dał jeszcze Chmielecki, który zdobył gole na 3:4 i 4:5. Niestety na więcej zabrakło już sił i podopieczni Marcina Olejniczaka musieli uznać wyższość rywali.