Weekend Mikołajkowy w Uniejowie. Jakie atrakcje przygotowano?

christmas-tree-2999722_1280
fot. pixabay

W kalendarzu grudzień, a ten miesiąc to prawdziwa okazja do tworzenia wyjątkowych chwil. A zatem, 9 oraz 10 grudnia w Uniejowie odbędzie się Weekend Mikołajkowy! Przygotowano na te dni wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprawdźcie propozycje i już dziś zarezerwujcie w swoich planach czas na spotkanie z Mikołajem!

sobota, 9 grudnia: wioska św. Mikołaja "Mała Laponia w Uniejowie"

Przygotujcie się na niezwykły czas, który przeniesie Waszą rodzinę w magiczny świat mikołajkowych cudów. Od godziny 14⁰⁰ do 18⁰⁰ w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie będzie czekał na Was Mikołaj. Obiecujemy, że nie zapyta czy byliście grzeczni, za to z chęcią zrobi sobie z Wami pamiątkowe zdjęcie i odbierze list z prośbami o wymarzone prezenty pod choinkę. Magiczną atmosferę zapewni muzyka zespołu Effatha oraz występy artystyczne dzieci i Zespołu Tańca Dawnego „Dworzanie". Dla najmłodszych przygotowaliśmy również wspólne ubieranie choinki, animacje i warsztaty plastyczne. Na smakoszy czekać będzie zimowa herbatka oraz bogaty poczęstunek. A do tego wszystkiego – świąteczny kiermasz!

niedziela, 10 grudnia: Jarmark Świąteczny

Wszystkich, którzy chcą umilić sobie czas zakupami i tym samym zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe dekoracje i zapasy, zapraszamy w niedzielę, 10 grudnia od godziny 9³⁰ do 17⁰⁰ na Jarmark w Runku Miejskim. Na świątecznych straganach nie zabraknie ozdób świątecznych, rękodzieła, pysznych wypieków, miodów, chałwy, oleju tłoczonego, serów oraz wędlin. Do nabycia również żywe choinki.

Na swoje stoiska zapraszają także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można będzie nabyć smakołyki, bo przecież nie od dziś wiadomo, że to gospodynie w kuchni nie mają sobie równych!

Termalne atrakcje

Specjalną ofertę mikołajkową przygotowały również TERMY UNIEJÓW. W sobotę 9 grudnia zapraszamy wszystkich na nocne kąpiele w basenach termalnych. Będzie to doskonała okazja do zażycia kąpieli w leczniczej solance pod osłoną nocy, a to gwarantuje wyjątkowe doznania! Z kolei w niedzielę, 10 grudnia od samego rana czeka wyzwanie dla tych, którzy lubią obudzić się z „przytupem": morsowanie na basenach.

Szczegóły atrakcji już niebawem ukażą się na oficjalnej stronie TERM.

Źródło: UM Uniejów