Wakacyjna trasa „Lata z Radiem i Telewizją Polską” w Poddębicach!

Wakacyjna-trasa-Lata-z-Radiem-i-Telewizja-Polska

Osiem tygodni, osiem miast, osiem rodzinnych pikników i koncertów – rusza wakacyjna trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską". Ponad 60 najpopularniejszych polskich artystów, największe przeboje, spotkania 
z gwiazdami i pikniki rodzinne pełne atrakcji – tak w tym roku będzie wyglądała pierwsza od lat wspólna wakacyjna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Inaugurujący trasę koncert już w sobotę, 13 lipca w Zakopanem, a kolejne to: Racibórz (20.07), Elbląg (27.07), Poddębice (3.08), Chorzów (10.08), Białystok (17.08), Tarnów (24.08) i Grudziądz (31.08). W każdym z miast, co sobotę: wakacyjne studio ,,Pytania na śniadanie", audycja ,,Lato z Radiem", bieżące relacje w radiowej Jedynce i TVP Info, a o godz. 20:00 koncert transmitowany 
w TVP2.

Kombii, LemOn, Sarsa, Lady Pank, Zakopower, Big Cyc, Stachursky, Wilki, Afromental, Ania Dąbrowska, Piersi, Papa D., Ania Wyszkoni, Józefina i Skubas, Urszula, Małgorzata Ostrowska – to tylko kilka wybranych nazwisk z długiej listy artystów, którzy wystąpią w ramach trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską". Gospodarzami koncertów będą dziennikarze radiowej Jedynki i Telewizji Polskiej. To jednak dopiero początek atrakcji!

W każdym z miast trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską", już od godz. 7:30 będzie można spotkać ekipę „Pytania na śniadanie" i zobaczyć, jak powstaje poranny program TVP2. Będzie to także wyjątkowa okazja, aby poznać prowadzących, reporterów 
i kucharzy znanych z „Pytania na śniadanie " oraz porozmawiać na tematy nurtujące widzów i lokalną społeczność.

Dziennikarzy radiowej Jedynki będzie można spotkać w studiu plenerowym Polskiego Radia. O godz. 9:00 zabrzmi „Polka Dziadek", która tradycyjnie rozpoczyna audycję – „Lato z radiem". Po jej zakończeniu, punktualnie o godz. 12:00, w każdym z miast rozpoczną się pikniki rodzinne radiowej Jedynki – pełne atrakcji dla całych rodzin. Tradycją „Lata z Radiem" jest również maskotka – w tym roku to wydra, zwierzę kojarzone z wodą, która jest motywem przewodnim tegorocznej audycji.

Relacje z trasy „Lato z Radiem i Telewizją Polską" będzie można śledzić w TVP Info 
i radiowej Jedynce. W każdą sobotę od godz. 11:00 do 17:00 planowane są wejścia „na żywo" z miast-gospodarzy. Reporterzy TVP Info spotkają się z mieszkańcami, zapytają czym żyją lokalne społeczności, poruszą tematy ekologii, turystyki, bezpieczeństwa w czasie wakacji i porozmawiają z muzycznymi gwiazdami. Dzień wcześniej, w piątki o 18:30 twórcy programu „Polska bliżej" na antenie TVP Info przyjrzą się sprawom ważnym i trudnym z perspektywy ludzi mieszkających w danym regionie.

Uroczystą inaugurację „Lata z Radiem i Telewizją Polską" zaplanowano na sobotę, 13 lipca. Gospodarzem pierwszego koncertu i licznych imprez towarzyszących będzie stolica Tatr i Podhala – Zakopane!