W siedmiu okręgach gminy Uniejów mamy już radnych na nową kadencję

4-1536x1097
fot. UM Uniejów

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy zadecydują o przydziale mandatów do Rady Miejskiej w Uniejowie, Rady Powiatu Poddębickiego, Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz zadecydują o wyborze burmistrza. W siedmiu okręgach gminy Uniejów mieszkańcy nie otrzymają jednak kart do głosowania na radnych, ponieważ w tych okręgach radni zostali już obsadzeni.

Przypomnijmy, że w gminie Uniejów mamy okręgi jednomandatowe. Gmina podzielona jest na 15 okręgów wyborczych i w każdym z nich wybierany jest jeden przedstawiciel do Rady Miejskiej w Uniejowie.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeżeli w okręgu wyborczym liczba kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w danym okręgu wyborczym lub od niej mniejsza, głosowania nie przeprowadza się, a za wybranych na radnych komisja wyborcza uznaje zarejestrowanych kandydatów.

Na terenie gminy Uniejów taka sytuacja ma miejsce aż w siedmiu okręgach wyborczych, w których zarejestrowano po 1 kandydacie. Gminna Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie o wezwaniu komitetów wyborczych do dokonania dodatkowych zgłoszeń na radnych, ale mimo to nie zgłoszono kontrkandydatów.

W tej sytuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, Gminna Komisja Wyborcza w Uniejowie wydała obwieszczenia o obsadzeniu mandatów radnych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego bez głosowania: OBWIESZCZENIA

W TYM MIEJSCU możecie poznać listę okręgów w których nie odbędzie się głosowanie do Rady Miejskiej oraz radnych, którym można już gratulować mandatu na nową kadencję 2024-2029.

W pozostałych ośmiu okręgach radnych wybiorą mieszkańcy większością głosów.

Źródło: UM Uniejów