W piątek spotkanie autorskie w bibliotece

spotkanie-konferencja-kawa

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie zaprasza czytelników na kolejne spotkanie autorskie, organizowane w ramach cyklu „Dobre książki i kawa". W najbliższy piątek, 13 października, o godz. 17:00 gościem Dyskusyjnego Klubu Książki będzie Agnieszka Lingas-Łoniewska.

Wrocławska pisarka (urodzona w Wałbrzychu) na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2010 r. powieścią „Bez przebaczenia". Z wykształcenia jest polonistką. Pisze książki przede wszystkim dla kobiet, obyczajowe i łączące sensację z romansem. W 2012 r. została członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich oddział Wrocław, od 2017 r. jest członkiem Kapituły Literackiego Debiutu Roku.

Pani Agnieszka ma na swoim koncie ponad 40 bestsellerowych powieści, dzięki którym zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatką konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle; w 2012 r. otrzymała Żelazny Glejt Ambasadora Krakowskich Targów Książki; w 2016 r. zajęła II miejsce w Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej" Kobieta Wpływowa; książka „Przyjdę, gdy zaśniesz" została okrzyknięta przez portal Granice.pl Najlepszym Thrillerem roku 2021, a audiobooki nagrane na podstawie jej powieści dwukrotnie nominowano do nagrody Best Audio EmpikGo w 2020 i 2021 r.

źródło: UM Uniejów