Urząd Skarbowy w Poddębicach: "Udostępniono podatnikom kreator wniosku o interpretację indywidualną"

Urząd Skarbowy w Poddębicach: "Udostępniono podatnikom kreator wniosku o interpretację indywidualną"

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Poddębicach informuje, iż na stronie www.podatki.gov.pl udostępniono podatnikom kreator wniosku o interpretację indywidualną.

Podatnicy, którzy chcą wiedzieć, czy prawidłowo stosują przepisy podatkowe w swojej indywidualnej sprawie, występują do Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej. Przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji (ORD-IN) ułatwi specjalny kreator.

Interaktywny formularz umożliwi wygenerowanie i wypełnienie wniosku.

Kreator zawiera wskazówki, które pomogą wypełnić wniosek. Dotyczą one informacji, które należy podać w kolejnych polach formularza.

Kreator służy wyłącznie do wygenerowania wniosku ORD-IN. Zapisany wniosek użytkownik może podpisać elektronicznie i przesłać:

  • - za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na adres ePUAP/KIS/wnioski,
  • - jako załącznik do pisma ogólnego w e-Urzędzie Skarbowym.

Zapisany wniosek ORD-IN użytkownik może też wydrukować i po podpisaniu przesłać w tradycyjny sposób na adres Krajowej Informacji Skarbowej.

Kreator jest dostępny pod adresem https://ord-in.podatki.gov.pl/ (link otwiera nowe okno w przeglądarce).

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat nowej usługi i interpretacji indywidualnych znajdziesz pod adresem https://www.podatki.gov.pl/interpretacje-indywidualne/ (link otwiera nowe okno w przeglądarce).

źródło: US w Poddębicach