Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniejowie otwiera „Szkatułki Pamięci”

D34A4995-2048x1365
fot. UM Uniejów

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniejowie realizuje II etap projektu pn. „UTW dla społeczności" – „Otwieramy szkatułki pamięci", finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i koordynowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę".

Gościem piątkowego spotkania (12 maja 2023 roku) w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa był emerytowany listonosz z Urzędu Pocztowego w Uniejowie – p. Antoni Łukaszewski, który pracował w swoim zawodzie przez 45 lat. Podczas spotkania p. Antoni w nagranym wcześniej w formie wywiadu filmie opowiedział o początkach swojej pracy i przygodach z nią związanych, ile kilometrów dziennie przemierzał i jakimi środkami transportu (pieszo, rowerem, komarkiem, motorem), ile ważyła torba listonosza oraz czy obawiał się przemierzać tak daleką drogę z taką ilością gotówki w torbie.

W spotkaniu wzięli udział obecni i emerytowani pracownicy poczty, z dawnej centrali telefonicznej, z „okienka pocztowego", koledzy i koleżanki z pracy p. Antoniego, którzy razem z nim wspominali pracę i różne przygody z nią związane, a także bohaterowie następnych spotkań.

„Proszę przyjąć naszą obecność jako podziękowanie za wieloletnie odwiedzanie nas w domach przekazywanie różnorodnych wiadomości, w przeważającej ilości tych dobrych" – powiedziała prezes UTW w Uniejowie – Urszula Urbaniak.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania p. Antoni otrzymał podziękowania za pełne wzruszeń wspomnienia, ustne i na tabliczce, kwiaty. Każdy z obecnych uczestników chciał również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z p. Antonim. Następnie był czas na tort i kolejne wspomnienia „jak to dawniej było" w miłej atmosferze…

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 maja o godz. 19.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Tym razem gościem wydarzenia będzie p. Tadeusz Pogorzelski, kierownik sekcji piłki nożnej w Międzyzakładowym KS „Baszta" Uniejów (1988-1991) i w MKS „Europex-Baszta" Uniejów (1991-1995).

Źródło: UM Uniejów