Uniejowski sztab WOŚP zebrał prawie 40 tysięcy złotych

423160877_394504659751119_8882477310935101920_n
fot. Szkoła Podstawowa w Wieleninie

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Sztab o numerze 3122 utworzony przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie po raz kolejny może pochwalić się „orkiestrowym sukcesem".

Do puszek wolontariuszy i puszek stacjonarnych trafiło 30956,79zł. Do tego z aukcji allegro wpłynęło 7496,50 zł. RAZEM 38 453,29. Znalazła się również waluta obca: 105 euro,73 pensy,1 funt, 52 eurocenty, 2 korony czeskie i 10 kopiejek. Tegoroczny cel 32. Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", a motetem zbiórki było hasło: „Tu wszystko gra OK!

Moc energii

To był wyjątkowo radosny dzień pełen pozytywnej energii, otwartych serc mieszkańców i wspólnego jednoczenia się wobec ważnego celu.

Już od samego rana najdzielniejsi z dzielnych, wolontariusze uniejowskiego sztabu wraz z opiekunami, kwestowali na ulicach Uniejowa, a także w Wilamowie Wieleninie i Spycimierzu. To oni robią zawsze największą pracę, kwestując niezależnie od warunków pogodowych, chociaż te w tym roku były wyjątkowo dobre.

Do tego uniejowski sztab zadbał o to, aby osoby chcące wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy mogły dobrze się bawić. Do akcji przyłączyły się zespoły i stowarzyszenia.

Już od samego rana na plaży można było morsować z grupą „Komando Foki" . Po południu w siedzibie sztabu odbyły się warsztaty oddechowe, które doskonale wpisywały się w cel tegorocznej edycji której towarzyszyło hasło „Płuca po pandemii". Warsztaty poprowadził Igor Jankowski z fundacji „Inny Rytm", który pokazał jak prawidłowo oddychać by poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Młodzieżowa Orkiestra ZHP- OSP w Uniejowie zagrała koncert rozpoczynając go hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Równolegle na hali sportowej przy szkole podstawowej w Uniejowie odbywały się rozgrywki, w które włączyła się Akademia Futbolu Pajor & Tarczyńska& Smolarek. W podróż w czasie przeniósł widownię Zespół Tańca Dawnego „Dworzanie", Mażoretki „Driady Uniejów" zaprezentowały piękne tańce a Band Uniejów umilał czas muzyką. Finał Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba, które zabezpieczali miejscowi druhowie ochotnicy z jednostki OSP Uniejów.

32. finał WOŚP i sukces uniejowskiego sztabu to przede wszystkim zasługa ogromnej hojności mieszkańców naszej gminy, pracy wolontariuszy i ich opiekunów a także zaangażowania zespołów stowarzyszeń i hojności sponsorów. 

Na co pójdą zebrane środki?

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

    Źródło: UM Uniejów