wersja testowa serwisu

Uniejów: Wyremontowano transformator

20201020_142212_copy_1600x1200-003

Mieszkańcy Uniejowa przez kilka tygodni doświadczyli pewnych utrudnień drogowych w pobliżu skrzyżowania ulic Targowej i Konopnickiej. Powodem były prace remontowo-budowlane przy transformatorze.

W roku 2019 gmina Uniejów sprzedała przedsiębiorstwu Energa Operator S.A. z siedzibą w Gdańsku działkę o powierzchni 28 m kw. pod przyszły transformator. Dotychczas działka przeznaczona pod słup wysokiego napięcia była dzierżawiona od gminy w obrębie innej działki, również gminnej.

Niewątpliwie położenie urządzenia nie było korzystne z punktu widzenia ustawności terenu. Transformator usytuowany był niemal po środku działki, co znacznie ograniczało możliwości realizacji jakiejkolwiek inwestycji.

Przeprowadzanie w ostatnim czasie działania, których wynikiem jest nowy transformator przesunięty do granicy działki zlokalizowanej przy ulicy Targowej pozwoliły oczyścić teren i poprawić jego funkcjonalność. Remont był potrzebny również z uwagi na stan techniczny – prace bez wątpienia podwyższyły standard bezpieczeństwa urządzenia.

Zapytany o plany inwestycyjne względem terenu, burmistrz Uniejowa odpowiada, że rozważa kilka opcji.

Jedną z nich jest sprzedaż terenu pod budownictwo lub zamiana gruntów na te położone bliżej rynku. Istnieje również możliwość wybudowania w tym miejscu parkingu w związku z planowanymi inwestycjami w rynku miejskim w Uniejowie, które mogą ograniczyć miejsca postojowe. Parking położony w stosunkowo niedalekiej odległości może być odpowiedzią na te braki – mówi burmistrz Józef Kaczmarek.iezależnie od kierunku planów inwestycyjnych, działania polegające na remoncie i przesunięciu lokalizacji transformatora wpłynęły korzystnie na kształt działki i poprawę estetyki zarówno terenu jak i samego urządzenia, które znacznie zmniejszyło swe gabaryty i „nie straszy" już stojąc po środku pustej działki, ale wtapia się w otoczenie istniejącej infrastruktury.

Źródło: UM Uniejów