Uniejów: Turniej Małego Karateki za nami

received_1183706736110939-1-1536x1152
fot. UM Uniejów

1 czerwca 2024 roku w hali Szkoły Podstawowej im. Bohaterów września 1939 w Uniejowie, już po raz dziesiąty, odbył się Turniej Małego Karateki. Na zaproszenie Mai Ostrowskiej Gralka, do Uniejowa przybyło aż 136 zawodników, z klubów: FSK Warszawa, Ippon Łęczyca, Shotokan Bronica, Yuki Aru Dąbrowice, Dragon Poddębice i oczywiście Bassai Uniejów.

Zgodnie z tradycją, najmłodsi adepci sztuki walki karate walczyli o medale ale i o maskotki, a tegoroczną maskotką była świnka Peppa. Każdy wyjechał z pamiątkową smyczką z zawodów oraz został zaproszony na Termy Uniejów, żeby odpocząć po aktywnym dniu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Dziecka oraz atrakcji takich jak malowanie buzi!

Zawody sędziowali:

Mariusz Galant 2 Dan

Zuzanna Lisewska 1 Dan

Grzegorz Wieczorkowski 2 Dan

Weronika Kujawa 1 Dan

Patrycja Kowalczyk 1 Dan

Oliwia Staniak 1 Dan

Sędzią Głównym była Maja Ostrowska-Gralka.

Najmłodszymi zawodnikami okazali się: Melania Gralka 3 lata, Kornelia Opalska 6 lat, Ksawery zawadzki 6 lat.

Dziękujemy sponsorom i partnerom i ludziom, bez których te zawody by się nie udały:

Burmistrzowi Miasta Uniejów – Józefowi Kaczmarkowi – medale i nagrody dla zawodników,

Z-pcy Burmistrza – Mirosławowi Madajskiemu,

Dyrektorowi Szkoły w Uniejowie – Piotrowi Kozłowskiemu,

Prezesowi Term Uniejów – Marcinowi Pamfilowi,

Pracownikowi marketingu Term Uniejów – Łukaszowi Malinowskiemu,

Studiu reklamowemu W – Mateuszowi Własnemu – smyczki dla zawodników,

Centrum Sportu i Usług Prozdrowotny PRO-HEALTH – nagrody rzeczowe, maskotki,

Rodzicom zawodników klubu Bassai – słodki bufet,

Małgorzacie Ostrowskiej – malowanie buzki,

Dorocie Gralce – opieka medyczna.


Wyniki

Turniej Pierwszego Kroku

GRUPA „00" – 7 LAT I MŁODSI

chłopcy:

I miejsce Krzysztof Sawkiewicz Bassai Uniejów

II miejsce Ksawery Opolski Ippon Łęczyca

III miejsce Ksawery Zawadzki Bassai Uniejów

III miejsce: Julian Nowak Ippon Łęczyca

dziewczęta:

I miejsce Wiktoria Michalak Bassai Uniejów

II miejsce Kornelia Opolska Ippon Łęczyca

III miejsce Melania Gralka Bassai Uniejów

III miejsce: Kornelia Mikołajczyk Ippon Łęczyca

Kata Indywidualne

Podział wg płci, wieku i stopnia

7 lat i młodsze ,,dzieci A" -7 kyu

chłopcy

I miejsce Leon Frątczak FSK Warszawa

II miejsce Antoni Bukowski Ippon Łęczyca

III miejsce Wojciech Stasiak Bassai Uniejów

dziewczęta:

I miejsce Małgorzata Wiktorska FSK Warszawa

II miejsce Sara Książak Fondalińska FSK Warszaw

III miejsce Anna Napierała FSK Warszawa

7 lat i młodsze ,,dzieci A" 7, 6 kyu

dziewczęta:

I miejsce Maria Dropińska Dąbrowice

II miejsce Oliwia Truszczyńska Dąbrowice

III miejsce Zofia Dałek Bassai Uniejów

8-9 lat ,,dzieci B" -7 kyu

chłopcy: do 7 kyu

I miejsce Bilecki Adam FSK Warszawa

II miejsce Barciński Jan FSK Warszawa

III miejsce Bartkowski Bartosz Shotokan Brodnica

dziewczęta:

I miejsce Dominika Ławruszczuk FSK Warszawa

II miejsce Maria Karpińczuk

III miejsce Ewa Kasprzak FSK Warszawa


8-9 lat ,,dzieci B" +6 kyu

chłopcy

I miejsce Filip Milewski FSK Warszawa

II miejsce Artur Zieliński Shotokan Brodnica

III miejsce Filip Adasik FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Maja Napierała FSK Warszawa

II miejsce Hanna Brodowicz FSK Warszawa

III miejsce Kinga Kanarek Bassai Uniejów

10-11 lat ,,dzieci C" -7 kyu

chłopcy:

I miejsce Stanisław Bilecki FSK Warszawa

II miejsce Olaf Ratkowski Shotokan Brodnica

III miejsce: Jakub Bojanowski Ippon Łęczyca

dziewczęta:

I miejsce Maja Nawrocka FSK Warszawa

II miejsce Zuzanna Słoń FSK Warszawa

III miejsce Maja Pawłowska Dragon Poddębice

10-11 lat ,,dzieci C /+6 kyu

chłopcy

I miejsce Grzegorz Ziółkowski FSK Warszawa

II miejsce Kamiński Miłosz FSK Warszawa

III miejsce Marcel Madziara Ippon Łęczyca

dziewczęta:

I miejsce Kaja Toś FSK Warszawa

II miejsce Helena Niedzwiecka Bassai Uniejów

III miejsce Oliwia Cybulska Ippon Łęczyca

12-13 lat ,,młodzicy" +6kyu

chłopcy

I miejsce Szymon Jarzembowski Shotokan Brodnica

II miejsce Bartek Stefański Bassai Uniejów

III miejsce Szymon Cybulski Ippon Łęczyca

dziewczęta:

I miejsce Hanna Spławska Wiatr Bassai Uniejów

II miejsce Apolonia Dałek Bassai Uniejów

III miejsce Alaksandra Fryc FSK Warszawa

KUMITE INDYWIDUALNE – Shobu Nihon Kumite

Podział wg płci, wieku i stopnia

7 lat i młodsze ,,dzieci A" -7 kyu

chłopcy

I miejsce Aleksander Mazur FSK Warszawa

II miejsce Stanisław Fałdziński Ippon Łęczyca

III miejsce Antoni Bukowski FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Kornelia Miodyńska Shotokan Brodnica

II miejsce Oliwia Truszczyńska Dąbrowice

III miejsce Małgorzata Wiktorska

7 lat i młodsze ,,dzieci A" 7, 6 kyu

dziewczęta:

I miejsce Maria Dropińska Dąbrowice

II miejsce Oliwia Truszczyńska Dąbrowice

III miejsce Zofia Dałek Bassai Uniejów

8-9 lat ,,dzieci B" -7 kyu

chłopcy: do 7 kyu

I miejsce Ksawery Wroniecki Ippon Łęczyca

II miejsce Krzyś Ziółkowski FSK Warszawa

III miejsce Aleksander Kamiński FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Ewa Gołkowska Shotokan Brodnica

II miejsce Klara Miodyńska Shotokan Brodnica

III miejsce Kornelia Kaźmierczak Ippon Łęczyca

8-9 lat ,,dzieci B" +6 kyu

chłopcy

I miejsce Hubert Bieć Shotokan Brodnica

II miejsce dam Dropiński Dąbrowice

III miejsce Hugo Leśnikowski FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Maria Czupryńska Ippon Łęczyca

II miejsce Amelia Malec Dąbrowice

III miejsce Helena Krajewska Bassai Uniejów


10-11 lat ,,dzieci C" -7 kyu

chłopcy:

I miejsce Olaf Ratkowski Shotokan Brodnica

II miejsce Hubert Nowak Ippon Łęczyca

III miejsce: Knotek Dawid FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Antonina Grędecka Dąbrowice

II miejsce Hanna Grędecka Dąbrowice

III miejsce Zuzanna Kołodziejska Ippon Łęczyca

10-11 lat ,,dzieci C /+6 kyu

chłopcy

I miejsce Marcel Madziara Ippon Łęczyca

II miejsce Juszczak Nataniel FSK Warszawa

III miejsce Mateusz Bednarski FSK Warszawa

dziewczęta:

I miejsce Oliwia Cybulska Łęczyca

II miejsce Helena Niedzwiecka Bassai Uniejów

III miejsce Oliwia Cybulska Ippon Łęczyca

12-13 lat ,,młodzicy" +6kyu

chłopcy

I miejsce Szymon Cybulski Ippon Łęczyca

II miejsce Szymon Jarzembowski Shotokan Brodnica

III miejsce Bartłomiej Stefański Bassai

dziewczęta:

I miejsce Hanna Spławska Wiatr Bassai Uniejów

II miejsce Apolonia Dałek Bassai Uniejów

III miejsce Alaksandra Fryc FSK Warszawa

Źródło: UM Uniejów