Tragedia na drodze, autobus potrącił kobietę. Policja komentuje śmiertelny wypadek w gminie Pęczniew

Tragedia na drodze, autobus potrącił kobietę. Policja komentuje śmiertelny wypadek w gminie Pęczniew
fot. KPP w Poddębicach

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na terenie gminy Pęczniew.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (29 października) około godziny 20:20 na drodze wojewódzkiej nr 478. Z pierwszych komunikatów policji wynikało, że do wypadku doszło na wysokości miejscowości Księża Wólka, jednak dane te zostały zweryfikowane i przyjęto, że była to miejscowość Siedlątków.

- Kierowca autobusu potrącił osobę pieszą znajdującą się na jezdni. 38-latka w wyniku poniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było oświetlenia ulicznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzona piesza znajdowała się na jezdni i nie miała żadnych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autobusem był trzeźwy - przekazała EPD24 sierż. Alicja Bartczak 

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe, w tym kilka zastępów straży pożarnej z JRG Poddębice, OSP Pęczniew i OSP Niemysłów, a także policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.