wersja testowa serwisu

Szokujące dane strażaków po nawałnicach. W skali kraju Łódzkie liderem!

nawanice_zytk
OSP Kamieńsk

Ostatnie dni były wyjątkowo pracowite dla służb mundurowych i kryzysowych. Ulewne deszcze, podtopienia, grad, wichury i burze - wszystkie te warunki atmosferyczne przetaczały się przez kraj powodując ogromne zniszczenia.  Ze skutkami gwałtownej aury walczyli przede wszystkim strażacy i ci z jednostek Państwowej Straży i ci ochotnicy. Komenda Główna PSP podsumowała ostatnie 10 dni swojej pracy. Wyniki są szokujące, tylko na przestrzeni od 9 do 19 lipca zanotowano pond 26 tysięcy interwencji. Na pierwszym miejscu tego zestawienia jest województwo łódzkie.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju zmagają się ze skutkami frontów burzowych i nawałnic, które przechodzą przez Polskę. Każdego dnia podejmują działania ratownicze usuwając wiatrołomy, zabezpieczając uszkodzone budynki, elementy infrastruktury, wypompowując wodę z podtopionych posesji i zalanych piwnic, pomagają w ewakuacji uczestników obozów harcerskich.

- W rejonach gdzie pojawiły się ostrzeżenia najwyższego stopnia o możliwości wystąpienia groźnych zjawisk atmosferycznych, podjęte zostały decyzje o podniesieniu stanów osobowych w jednostkach ratowniczo – gaśniczych PSP. Na skutek zagrożeń związanych z sytuacją pogodową strażacy tylko w ciągu ostatnich dziesięciu dni podjęli ponad 26 tys. interwencji w całym kraju - informują służby prasowe Komendy Głównej PSP.

Poniżej zestawienie interwencji „pogodowych" straży pożarnej dla poszczególnych województw

Interwencje straży pożarnej związane z sytuacją pogodową w okresie 9 - 19 lipca 2021 r.
województwoliczba zdarzeń
łódzkie 5 460
mazowieckie 5 051
małopolskie 3 328
śląskie 2 684
kujawsko - pomorskie 2 500
warmińsko - mazurskie 1 646
wielkopolskie 1 212
dolnośląskie 1 060
pomorskie 748
świętokrzyskie 514
podkarpackie 506
opolskie 495
podlaskie 361
zachodniopomorskie 317
lubelskie 295
lubuskie 133
Ogółem 26 418