Szkoła Muzyczna przenosi się do budynku przedszkola

355503652_780512484074810_2137249954270903711_n
fot. UM Uniejów

Niebawem rozpocznie się remont zabytkowego dworku w Uniejowie. Wyczekiwana inwestycja będzie realizowana z udziałem środków zewnętrznych, pochodzących z nagrody w konkursie organizowanym przez Fundację Most the Most i Bank Gospodarstwa Krajowego oraz dotacji z Polskiego Ładu. 

Remont wymusił przeniesienie się stacjonujących w niej instytucji do siedziby tymczasowej. Wraz z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uniejowie do budynku starego przedszkola przenosi się również Szkoła Muzyczna I Stopnia w Uniejowie.

Taka sytuacja to wyzwanie logistyczno-organizacyjne dla Jakuba Pięgota – Dyrektora Szkoły. Na nowej przestrzeni trzeba będzie wygospodarować kącik dla nauczycieli, magazyn na instrumenty oraz miejsce na pianina i fortepian. Ponadto specyfika nauki wymaga wygospodarowania miejsca na zajęcia indywidualne związane z nauką gry na instrumentach.

Burmistrz Uniejowa wyszedł również z propozycją wygospodarowania przestrzeni na salę prób dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie oraz magazynu na instrumenty. W tej kwestii rozmawiał z przedstawicielami wspierającego orkiestrę Stowarzyszenia „UNISONO".

Nie wiadomo jeszcze czy Orkiestra skorzysta z propozycji. Na razie przed Dyrektorem Szkoły Muzycznej czas na rozplanowanie przestrzeni siedzibie tymczasowej tak, aby lekcje mogły być odbywane bez problemów i uciążliwości dla uczniów.

Źródło: UM Uniejów