Sukces zawodniczek Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI

karateunw

12-stoma medalami dla zawodniczek Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI zaowocowały Mistrzostwa Świata Federacji WKA w karate rozegrane w Szczecinie w dniach 16-18 września.

6 osobowy skład przywiózł krążki we wszystkich kolorach! Złotą medalistką została Weronika Kujawa która do złota w drużynówce dorzuciła sobie jeszcze dwa srebra i 3 brązy, Oliwia Staniak zdobyła w sumie 3 medale, w tym również złoto w kumite ind. , Patrycja Kowalczyk: złoto i srebro. Na szczególne brawa zasłużyły młodsze reprezentantki Uniejowskiego Klubb Bassai: Liliana Spławska Wiatr, która zdobyła srebro w kata indywidualnym, brąz w kumite indywidualnym, I wraz z Hanną Spławska Wiatr i Apolonią Dałek brązowy medal w kata drużynowym.

Z takiego startu trenerka Maja Ostrowska Gralka może być tylko dumna. Sama sędziowała 3 dni Mistrzostw w gronie sędziow z całego świata. Po krótkim odpoczynku grupa Bassai już w większym składzie wystartuje na Pucharze Polski w Łęczycy.

Źródło: UM Uniejów