Spotkanie z licealistami na temat doboru do służby

268-179459
fot. KPP Poddębice

Policjanci z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi promowali zawód policjanta podczas spotkania w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach. Podczas prelekcji rozmawiali z uczniami klas maturalnych o procedurze związanej z naborem do służby oraz specyfice zawodu policjanta.

W poniedziałek, 16 października 2023 roku policjanci z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi spotkali się z młodzieżą licealną. Funkcjonariusze promowali wśród uczniów zawód policjanta i zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. Podczas spotkań słuchacze dowiedzieli się na czym polega praca policjanta, jakie są rodzaje służb w Policji i czym zajmują się policjanci poszczególnych pionów. Policjanci podkreślili, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Ponadto wyjaśnili, że to służba, która wymaga wielu poświęceń, ale z drugiej strony daje ogromną satysfakcję niosąc pomoc potrzebującym. W trakcie spotkań funkcjonariusze poinformowali, gdzie można znaleźć potrzebne informacje na temat doboru do służby i odpowiadali na zadawane przez młodzież pytania.

Przypominamy, że w najbliższą środę 18 października, osoby zainteresowane służbą w Policji będą mieli możliwość sprawdzenia swoich możliwości na torze sprawnościowym. Więcej informacji: https://poddebice.policja.gov.pl/epd/informacje/88951,Dzien-Kandydata.html

Informujemy, iż osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji do służby w Policji, w celu uzyskania szczegółowych informacji mogą zgłosić się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przy ulicy Targowej 22, zadzwonić do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach pod numerem telefonu 47 8452 248 lub 47 8542 249, lub odwiedzić stronę internetową https://poddebice.policja.gov.pl/epd/praca/dobor-do-sluzby-w-polic/3940,Rekrutacja.html.

Źródło: KPP Poddębice