wersja testowa serwisu

Społeczność SP w Uniejowie podziękowała za remont biblioteki

DSC_0781

Na uczniów Szkoły Podstawowej w Uniejowie, którzy po dwumiesięcznej przerwie ponownie przekroczyli szkolne mury, czekała miła niespodzianka – ich biblioteka, dotąd niezbyt już atrakcyjna, całkowicie zmieniła swoje oblicze.

Szkolna książnica od wielu lat służyła uczniom, a pośród jej ścian widać było niszczące działanie upływającego czasu. Wreszcie, podczas minionych wakacji, udało się przeprowadzić w niej gruntowne porządki. Pomieszczenie nie wygląda już tak, jak cała społeczność zapamiętała je, kończąc miniony rok szkolny. Nie ma w nim śladu po starych, zniszczonych podłogach, obskurnych ścianach oraz zużytych meblach.

Mimo, że biblioteka wciąż zajmuje to samo lokum, na najwyższym piętrze budynku, śmiało można powiedzieć, iż jest to zupełnie nowe miejsce.

Już na korytarzu czytelników witają nowiuteńkie drzwi. Po ich otwarciu ukazuje się piękne, przytulne wnętrze biblioteki. Uwagę przykuwają estetyczne ściany, wycyklinowane, błyszczące podłogi, a także wymienione dwa okna.

Jednak to, co już od samego wejścia sprawia, że chce się wejść dalej i z przyjemnością przebywać wśród książek, to jasne, ciepłe wnętrze, elegancki i przytulny wystrój i wciąż jeszcze pachnące nowością meble: stoliki, krzesła, biurka i biblioteczka. Wyeksponowane na nowych regałach książki prezentują się znakomicie i bez wątpienia zachęcają uczniów do ich przeczytania. To jednak nie wszystko. Całość dopełniają szafki i kolorowe pufy, dzięki którym udało się stworzyć urokliwy kącik czytelniczy.

Efekty końcowe przeprowadzonego remontu robią ogromne wrażenie i niezwykle cieszą, bo przecież jak niejednokrotnie każdy z nas słyszał, właśnie biblioteka stanowi serce każdej szkoły.

To tutaj na uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników placówki czeka moc niezgłębionej wiedzy. To także integralna część szkoły, w której realizowane są zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

Dziś, w Dniu Edukacji Narodowej, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Uniejowie podziękowała osobie, bez której wspomniane zmiany nie miałyby miejsca.

Kilka chwil po tym, kiedy w całej szkole zabrzmiał pierwszy w tym dniu dzwonek, w pomieszczeniu szkolnej książnicy zebrali się przedstawiciele placówki: dyrekcja oraz uczniowie. Wyjątkowym gościem podczas spotkania był pan Bartłomiej Gröbner – dyrektor Zakładu K-Flex w Wieleninie-Kolonii, który już niejednokrotnie wspierał finansowo placówki oświatowe z terenu naszej gminy. Nie inaczej było i tym razem. To właśnie pan Gröbner zdecydował się pokryć wszystkie koszty remontu biblioteki, a te wyniosły łącznie 26 800 zł.

Jak zauważyła pani Monika Jabłońska, pracownik biblioteki szkolnej, odmieniona przestrzeń pomieszczenia sprawia, że uczniowie z przyjemnością spędzają każdą wolną chwilę w bibliotece, a przy okazji chętniej i z zaciekawieniem sięgają po zgromadzone w niej pozycje. Bez wątpienia można też powiedzieć, że odnowione pomieszczenie zapewnia jego użytkownikom świetne warunki do pracy i nauki.

źródło: UM Uniejów