Ślubowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego z policyjnym akcentem

Zrzut-ekranu-2023-11-13-o-11.47.28
fot. KPP Poddębice

W piątek, 10 listopada w Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Konopnickiej w Poddębicach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz uroczyste obchody Święta Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyła również przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Uroczystość w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach rozpoczęła się od przywitania wszystkich przybyłych gości. W świętowaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wojskowi, duchowieństwo, nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. W wydarzeniu uczestniczyła również funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach aspirant Małgorzata Rzepecka.

W pierwszej części uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego. Młodzi ludzie swoje ślubowanie złożyli na sztandar szkoły. Wydarzenie miało podniosły charakter. Uroczystość została zorganizowana zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Patronat nad Oddziałem przyjął Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej. Podczas patriotycznej uroczystości głos zabrała przedstawicielka poddębickiej komendy. Policjantka odczytała list od Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach młodszego inspektora Adama Kolasy skierowany do Dyrekcji, Pedagogów, Rady Rodziców i wszystkich Uczniów. Komendant w liście skierował słowa uznania dla uczniów, którzy zdecydowali oddać się służbie. Podkreślił, że to duże zobowiązanie, jednakże przynoszące ogrom satysfakcji. Zaznaczył także, że to praca, która będzie miała wpływ na życie wielu ludzi, co czyni ją niezwykle ważną.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na nowej drodze.

Źródło: KPP Poddębice