wersja testowa serwisu

Sierżant Beata Orłowska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilamowie. Jaki był temat pogadanki?

255110372-640367730322044-5499337970723056213-n
fot. SP Wilamów

We wtorek 16 listopada uczniowie z klasy VII i VIII mieli uczestniczyć w – zorganizowanym przez panią Annę Gazdę - spotkaniu z sierżant Beatą Orłowską z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Głównym tematem przygotowanej przez Gościa pogadanki były zagrożenia płynące z eksperymentowania ze środkami odurzającymi i substancjami niewiadomego pochodzenia oraz składu, popularnie nazywane dopalaczami. Policjantka w oparciu o przykłady zobrazowała młodym ludziom, do jakich nieszczęść może doprowadzić zażywanie substancji narkotycznych.

Omawiając temat dopalaczy, pani sierżant przedstawiła także najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich. Poinformowała uczestników spotkania, czym jest demoralizacja, przedstawiając jednocześnie, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara.

Atmosfera, jaka panowała podczas rozmów, szereg pytań i wątpliwości potwierdzają potrzebę prowadzenia takich spotkań z młodzieżą, która z całą pewnością teraz już ma świadomość, że ROZWAGA to ich kapitał na przyszłość.

Źródło: SP Wilamów