Przedszkolaki z Dalikowa świecą przykładem na drodze

268-179637
fot. KPP Poddębice

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odwiedzili dzieci z przedszkola w Dalikowie. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach akcji #daj się zauważyć #noś odblaski przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, w ramach działań profilaktycznych „Świeć Przykładem" przeprowadzają szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą ze szkół i przedszkoli w powiecie poddębickim. Podczas jednego z takich spotkań z przedszkolakami w Dalikowie policjanci dużo uwagi poświęcili tematowi noszenia odblasków zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Funkcjonariusze podkreślali, jak ważny jest wybór odzieży wierzchniej (kurtek, czapek, spodni) wyposażonych w odblaski, które w wielu przypadkach chronią nas przed niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze.

Policjanci, oprócz wiedzy teoretycznej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pomogli utrwalić przekazaną wiedzę w praktyce. Razem z dziećmi przeszli przez jezdnię, kształtując przy tym prawidłowe nawyki. Wzorowe wykonanie zadania zostało wynagrodzone przez policjantów. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Źródło: KPP Poddębice