wersja testowa serwisu

Przed nami VII Festiwal Lawendy

IMG_2505-2-1536x1023

Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy to obiekt oryginalny architektonicznie z wyjątkowym otoczeniem natury, pola lawendy czy lasu sosnowego, które w sezonie gwarantuje niezapomniane doznania zapachowe, jak i wizualne, sprzyjające odprężeniu. W tym roku, już po raz siódmy, w Uniejowie rusza Ogólnopolski Festiwal Lawendy, który odbędzie się we wnętrzach i ogrodzie hotelu, w którym kwitnie aż 4 tysiące lawendowych nasadzeń.

W dniu 25 lipca od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich miłośników lawendy do udziału w Ogólnopolskim wydarzeniu, na którym to będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również lawendowe rękodzieło – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie, fusetki czy kule kąpielowe i mydełka. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki, syropy, lemoniady oraz nalewki. W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem oraz wyjątkowe warsztaty antystresowe i motywacyjne.

Festiwal rozpoczniemy chwilą relaksu i uważności ćwicząc jogę na trawie o godzinie 10.30 – to idealne rozpoczęcie dnia. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, wyjątkowo podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowaliśmy drugie zajęcia o godzinach popołudniowych – prosimy jedynie o zabranie karimat.

W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak– Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni oraz zdradzi swoje autorskie przepisy. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowe.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, mi.in zespół Club de Paris, prezentujący utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji, koncert fortepianowy w wykonaniu Jakuba Czecha, zaś na akordeonie zagra dla Państwa Andrzej Ceglarek. Ludowe dźwięki zapewni zespół Włościanki z Wielenina.

Głodnych sztuki odwiedzających, organizatorzy zapraszają do stoiska lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu stworzy małe dzieła o tematyce lawendy oraz poprowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Dostępna będzie również strefa dla najmłodszych, gdzie zorganizujemy animacje i warsztaty dla dzieci rozwijające kreatywność i pomysłowość dziecka. 


Podczas Festiwalu zapraszamy do plenerowego, lawendowego SPA. Do wykonywanych zabiegów użyta będzie lokalna lawenda – która ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze.

Na VII Festiwalu Lawendy do dyspozycji zwiedzających będą doradcy LEXUS Łódź – jednego z partnerów wydarzenia. Na stanowisku luksusowej marki samochodowej zaprezentowane zostaną modele pokazowe: Crossover UX oraz SUV NX, a także Toyota Camry w ramach Synergii marki.

Idealnym zwieńczeniem lawendowego święta jest coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.

Zachęcamy do śledzenia profili społecznościowych należących do organizatora, a także na wydarzenie na Facebooku na których ukażą się szczegółowe informacje oraz konkursy.

Zapraszamy do udziału w najbardziej lawendowym wydarzeniu tego roku!

Źródło: UM Uniejów