wersja testowa serwisu

Przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści. Poddębiccy policjanci spotkali się z uczniami z Zadzimia

policja-kamizelka

Policjanci z Poddębic prowadzą cykl spotkań z młodzieżą na temat mowy nienawiści. Uczniowie usłyszeli skąd bierze się dyskryminacja i uprzedzenia oraz jak nie poddać się stereotypom. Kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi różniących się kolorem skóry, kulturą czy językiem to główny cel tematu.

W czwartek, 7 października poddębiccy policjanci spotkali się z ósmoklasistami Szkoły Podstawowej w Zadzimiu, aby uświadamiać młodzież o źródłach problemu, jakim jest mowa nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy wyznaniowych. Policjantka wyjaśniła podstawowe definicje przedmiotowych zagadnień oraz omówiła konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba niepełnoletnia, dopuszczająca się dyskryminacji lub hejtu w środowisku szkolnym.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, odpowiadając na pytania oraz dzieląc się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Dzisiejsza prelekcja poruszyła bardzo wrażliwą i jakże ważną tematykę dotyczącą dorastającej młodzieży, która dzięki takim spotkaniom, w przyszłości, będzie miała możliwość podjęcia w pełni świadomych i odpowiedzialnych zachowań wobec innych osób.

źródło: KPP w Poddębicach