wersja testowa serwisu

Pracowity poniedziałek rawskich strażaków. Dwa pożary i groźny wypadek

217779256_2126377194168560_6091868064969385681_n
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Chodnowie

Miniony poniedziałek (12 lipca) był bardzo pracowity dla strażaków z powiatu rawskiego, którzy byli wzywani do trzech poważnych zdarzeń - dwóch pożarów i wypadku.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 12.11 i dotyczyło wypadku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 707 i drogi krajowej 72 w Rawie Mazowieckiej. Do działań zadysponowano trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

- Na miejscu akcji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z busem. Pojazdami podróżowali tylko kierujący, którzy opuścili je o własnych siłach przed przybyciem straży. Osoby poszkodowane po przepadaniu przez ZRM nie wymagały hospitalizacji. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni - relacjonują przedstawiciele KP PSP w Rawie Mazowieckiej.

Niedługo później ratownicy dowiedzieli się o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Wola Chojnata. W tym przypadku do działań zadysponowano cztery zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej i trzy zastępy z OSP KSRG z terenu powiatu rawskiego.

- Na miejscu akcji okazało się, że pożarem objęty jest dom jednorodzinny. Mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem straży. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu płonącego obiektu, a następnie dogaszeniu pogorzeliska - przekazują strażacy.

Po godzinie 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Rawie Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Komorów. Na miejscu akcji okazało się, że pożarem objęte jest poddasze murowanej stodoły oraz składowane w niej siano.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na płonący fragment dachu oraz na płonące siano w środku budynku. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania polegały na wyrzucaniu i przelewaniu siana wodą - wyjaśniają ratownicy.

W akcji uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej - po trzy z PSP i OSP.

Zobacz zdjęcia z KP PSP w Rawie Mazowieckiej: