wersja testowa serwisu

Powiat piotrkowski: Dwa niebezpieczne pożary! Ludzie gasili płomienie konewkami!

Powiat piotrkowski: Dwa niebezpieczne pożary! Ludzie gasili płomienie konewkami!
fot. poglądowe

Na przestrzeni niespełna 24 godzin w dwóch miejscowościach gminy Sulejów doszło do niebezpiecznych pożarów. W sobotę (12 czerwca), około 14:00 płonęło leśne poszycie w miejscowości Winduga, koło Klementynowa. Było bardzo niebezpiecznie, bo ogień oddalony był od letniskowych domków zaledwie o 100 metrów zapewne, mieszkańcy, by nie dopuścić do tragedii rzucili się do akcji gaśniczej z wiadrami, łopatami, a nawet konewkami! Drugi pożar wybuchł w niedzielę wczesnym rankiem. Około 5:20 w Tomawie w gminie Łęki Szlacheckie, straż pożarna interweniowała w budynku mieszkalnym.

Błyskawiczna reakcja i ogromna determinacja mieszkańców niewielkiej Windugi nie doprowadziły do rozprzestrzenienia się płomieni z lasu na letniskowe domki. Było niezwykle niebezpiecznie, bo ogień, który trawił leśne poszycie był zaledwie w odległości około 100 metrów od zabudowań. Do akcji gaśniczej wysłano strażaków z JRG Piotrków Trybunalski, na miejsce zostali także skierowano zastępy OSP z Białej i Stobnicy. Trzeba dodać, że strażakom sprzyjała też pogoda, około godz. 15.00 zaczęło padać, co z pewnością ułatwiło dogaszanie kilkuset metrów kwadratowych leśnego poszycia.

Z drugim pożarem strażakom przyszło się mierzyć w niedzielę (13 czerwca) wczesnym porankiem. Około godziny 5.20 w Tomawie w gminie Łęki Szlacheckie, doszło do pożaru domu.W akcji gaszenie brały udział jednostki JRG Piotrków Trybunalski, a także z OSP Lubień, Trzepnica i Tomawa.