Poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w ręce poddębickich kryminalnych

Zrzut-ekranu-2024-02-8-o-14.42.03
fot. KPP Poddębice

Ustalenie miejsca pobytu osób, które świadomie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości lub za wszelką cenę próbują uniknąć zasądzonej im kary, nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu, poświęcenia i czasami pokonania setek kilometrów. Tak było w tym przypadku. 47-letni mieszkaniec gminy Zadzim został zatrzymany na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Poddębiccy kryminalni we współpracy z policjantami z komend wojewódzkich w Łodzi i Olsztynie, zatrzymali 47- letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Łasku w związku z postanowieniem o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu. Mężczyzna przez dłuższy czas ukrywał się przed organami ścigania. Aby uniknąć zatrzymania często zmieniał miejsce zamieszkania i podawał fałszywe dane osobowe. Na jego ślad trafili policjanci wydziału kryminalnego z Poddębic. W wyniku wielogodzinnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili adres domu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w którym mógł przebywać 47-latek. W tym celu pokonali setki kilometrów. Swoje przypuszczenia potwierdzili wchodząc do budynku. Na miejscu przebywał poszukiwany. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany. Trafił już do zakładu karnego.

Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod numerem telefonu 47 841 45 14 lub pod ogólnopolskim numerem alarmowym 112.

Źródło: KPP Poddębice