wersja testowa serwisu

Posypały się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych

255-128474
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci przez okres Świąt Wielkanocnych począwszy od 2 kwietnia kontrolowali przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Zadaniem funkcjonariuszy było kontrolowanie miejsc publicznych i sprawdzanie przestrzegania uregulowań sanitarnych.

Począwszy od 2 kwietnia 2021 roku policjanci z rawskiej komendy kontrolowali miejsca publiczne pod kątem przestrzegania uregulowań sanitarnych obowiązujących do 18 kwietnia. Mundurowi sprawdzali między innymi czy osoby przebywające w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, czy zachowują należyty dystans społeczny, czy w obiektach handlowych, sportowych, kultury, hotelowych i gastronomicznych znajdujących się na terenie powiatu rawskiego również przestrzegane są obostrzenia sanitarne. Kontrolom poddane były również środki transportu publicznego. W tych miejscach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W okresie świątecznym policjanci nie interweniowali również w żadnym z kościołów znajdujących się na terenie powiatu rawskiego.

Niestety nie obyło się bez mandatów. Policjanci ukarali 32 osoby oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu w stosunku do osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej