Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu

alkomat
fot. ilustracyjne/pixabay

Poddębicka policja ma powody do dumy. Funkcjonariuszka wydziału kryminalnego zauważyła dziwnie poruszający się pojazd, powodem zachowania kierowcy okazał się alkohol. Choć była już po służbie, zdecydowała się zadziałać szybko i skutecznie.

W niedzielę, 10 września 2023 roku około godziny 21:00 policjantka wydziału kryminalnego poddębickiej komendy, w miejscowości Zygry, gmina Zadzim zauważyła kierowcę BMW, który jechał bardzo wolno, całą szerokością jezdni. Kierowca zatrzymywał się, a potem nagle ruszał. To wzbudziło, jak się później okazało, uzasadnione podejrzenie policjantki co do trzeźwości kierowcy, dlatego podjęła decyzję o zatrzymaniu BMW i uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu. Policjantka poinformowała o zdarzeniu dyżurnego poddębickiej jednostki. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, który przeprowadził badanie alkomatem. 35-letni kierowca BMW miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KPP Poddębice