wersja testowa serwisu

Policjanci edukowali seniorów z Poddębic. Jakie tematy poruszono?

268-139269
fot. KPP w Poddębicach

Policjanci z poddębickiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Podczas spotkania policjanci poruszali ważną kwestię bezpieczeństwa w życiu codziennym. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

W środę, 17 listopada w Poddębickim Domu Kultury i Sportu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach spotkali się z seniorami. Podczas spotkania policjanci informowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka", „pracownika socjalnego", „policjanta". 

ie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Wystąpienie dzielnicowego na temat programu ,,Dzielnicowy Bliżej Nas" oraz aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" zakończyło prelekcję. Wszyscy słuchacze otrzymali maseczki oraz materiały informacyjne w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior".

źródło: KPP w Poddębicach