wersja testowa serwisu

Policja wydała komunikat w sprawie wypadku w Dominikowicach. Przyczyną zdarzenia był wystrzał opony w pojeździe

268-128924_mo1
fot. KPP w Poddębicach

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Dominikowice w gminie Poddębice. W samochodzie ciężarowym wystrzeliła opona, w wyniku czego 56-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala.

O zdarzeniu informowaliśmy już wczoraj (20 kwietnia). Przypomnijmy, przed godziną 8, w miejscowości Dominikowice w gminie Poddębice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

- Będący na miejscu policjanci ustalili, że w samochodzie ciężarowym, który przemieszczał się drogą wojewódzką nr 473 w kierunku Uniejowa, wystrzeliła opona - czytamy na stronach KPP w Poddębicach.

W wyniku tego zdarzenia, 56-letni kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i uderzył w drzewo.

- Zgodnie z obowiązującymi procedurami do działań zadysponowano całą obsadę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Poddębicach oraz najbliższe OSP. Po przyjeździe na miejsce zastano samochód ciężarowy wraz z naczepą, który po uderzeniu w drzewo znajdował się w przydrożnym rowie, osoba poszkodowana (kierowca) znajdował się poza pojazdem - dodają strażacy.

Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu przez ratowników z JRG Poddębice, został on przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala.