Podsumowanie akcji „Prędkość” na drogach powiatu poddębickiego

policja-kamizelka
fot. ilustracyjne

Wczoraj, to jest 14 września 2023 roku, na terenie powiatu poddębickiego, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Akcja „Prędkość" to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.
Podczas działań policjanci skontrolowali 40 pojazdów. Niestety ujawnili 30 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci rażąco przekraczający prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę, jeden kierujący stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach, jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne stosowanie się do przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Źródło: KPP Poddębice