Poddębiccy policjanci promują akcję informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Poddębiccy policjanci promują akcję informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
fot. KPP Poddębice

W ramach realizowanej akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" poddębiccy funkcjonariusze udali się na teren ośrodka wypoczynkowego „VanTur" w Księżych Młynach. W trakcie spotkania mundurowi popularyzowali zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów.

W piątek, 5 lipca 2024 roku poddębiccy funkcjonariusze spotkali się z uczestnikami letnich kolonii, którzy przebywają na terenie ośrodka wypoczynkowego „VanTur". Spotkanie plenerowe było doskonałą okazją do promowania akcji edukacyjno - informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", które zainicjowało Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W trakcie spotkania stróże prawa zasygnalizowali uczestnikom spotkania, aby wybierali jedynie strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Wspomnieli również, aby przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegać jego regulaminu, stosować się również do uwag i zaleceń ratownika.

Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Spotkanie było także okazją nie tylko do prezentacji sprzętu, ale również do rozmowy na temat aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Dzielnicowi poinformowali uczestników, że w letnim sezonie można wskazać niebezpieczne miejsca na terenach wodnych, takie jak na przykład dzikie kąpieliska lub miejsca, w których w przeszłości doszło do utonięć. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie teren, który powinni sprawdzić mundurowi. Gdy policjanci zweryfikują i potwierdzą zagrożenie, obejmą wskazane miejsce nadzorem i w zależności od sytuacji, podejmą czynności zmierzające do wyeliminowania lub zminimalizowania niebezpieczeństwa.

Działania w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z pewnością nie były ostatnie. Przez całe wakacje policjanci będą przypominać zarówno mieszkańcom, jak i osobom wypoczywającym na terenie naszego powiatu najważniejsze zasady bezpiecznego odpoczynku, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Poddębice