Rozbudowa placu zabaw w Czepowie. Projekt na liście rezerwowej w programie "Sołectwo na Plus"

placezabaw-15
fot. UM Uniejów

Sołtys Czepowa – Stanisław Pietrzak był jednym z dziewięciu sołtysów, który zgłosił pomysł do tegorocznej edycji programu „Sołectwo na Plus" prowadzonej przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Po wstępnej weryfikacji zgłoszonych projektów, pomysł Czepowa znalazł się na liście rezerwowej. Oznacza to, że miejscowość nie otrzyma dofinansowania z puli podstawowej, ale może zdarzyć się tak, że otrzyma dofinansowanie na późniejszym etapie, jeżeli lepiej oceniony projekt nie zostanie zrealizowany lub udostępnione zostaną dodatkowe środki finansowe.

Mocno kibicujemy mieszkańcom Czepowa, żeby tak się stało, ponieważ w planach jest powiększenie istniejącego placu zabaw o nowe elementy. Według wstępnego założenia elementy placu zabaw wybierze Rada Sołecka tak, aby dodatkowe urządzenia służyły dzieciom i młodzieży szkolnej.

Plac zabaw usytuowany jest przy strażnicy OSP dlatego swoją pomoc przy realizacji projektu również miejscowi druhowie ochotnicy oraz mieszkańcy miejscowości. Zobowiązali się przygotować teren pod urządzenie placu zabaw oraz w przypadku jego realizacji późniejsze obsianie go trawą.

Mieszkańcy Czepowa od lat chętnie włączają się w inicjatywy lokalne, dlatego mocno trzymamy kciuki, aby udało się im zrealizować kolejny plan na wymarzone miejsce wypoczynku, gdzie będą mogli spotykać się z dziećmi i aktywnie spędzać wolny czas.

Źródło: UM Uniejów