Odpowie za kradzież elektronarzędzi o wartości ponad 20 tysięcy złotych

Zrzut-ekranu-2023-11-8-o-11.34.14
fot. KPP Poddębice

Elektronarzędzia o wartości ponad 20 tysięcy złotych padły łupem 33-latka zatrzymanego przez poddębickich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Zgodnie z kodeksem karnym, sprawcy kradzieży może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od połowy października bieżącego roku do 1 listopada na terenie miasta i gminy Poddębice doszło do kilku kradzieży. Elektronarzędzia znikały z niezabezpieczonych budynków gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnych posesji. Sprawca kradł między innymi wiertarki, przedłużacze elektryczne, przecinarki kątowe, wkrętarki, skrzynki narzędziowe, podkaszarki i inne przedmioty, które wpadły mu w ręce. Mężczyzna nie gardził nawet drabiną, rowerem czy zatankowanym do pełna kanistrem z benzyną. Zawiadomieni o zdarzeniach funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie sprawcy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Poddębice. Policjanci przedstawili zatrzymanemu siedem zarzutów kradzieży. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Biorąc pod uwagę sposób działania sprawcy, apelujemy o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia celem uniknięcia negatywnych zdarzeń, gdyż jak to mówi popularne powiedzenie „okazja czyni złodzieja". Tempo dnia codziennego powoduje, że wiele osób zapomina o tych elementarnych zasadach osobistego bezpieczeństwa, co w efekcie końcowym doprowadza do negatywnych zdarzeń i poważnych strat.

Źródło: KPP Poddębice