wersja testowa serwisu

Nocny wypadek w Zagórzycach, jedna osoba ranna. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe

Nocny wypadek w Zagórzycach, jedna osoba ranna. Na miejscu wszystkie służby ratunkowe
fot. KP PSP w Poddębicach

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło wczoraj (17 września) w miejscowości Zagórzyce (gm. Poddębice). Na miejscu pracowały wszystkie służb ratunkowe.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach wpłynęło około godziny 22:30. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków - dwa PSP i po jednym OSP Bałdrzychów i OSP Poddębice.

Jak relacjonują strażacy, po ich przyjeździe na miejsce zdarzenia samochód osobowy znajdował się na dachu poza jezdnią. Do ich zadać należały zabezpieczenie miejsce zdarzenia i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - 22-letniemu mężczyźnie. Ranny następnie został przetransportowany do szpitala w Poddębicach przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Aktualizacja:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doprowadził do dachowania pojazdu. Kierujący został przewieziony do szpitala. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, w związku z czym została mu pobrana krew do badań.