Niezły Meksyk, czyli fiesta meksykańska w Uniejowie

IMG_20220522_155722-800x360
fot. UM Uniejów

Niedzielne popołudnie w Uniejowie było wyjątkowo kolorowe, muzyczne i smaczne. Wszystko za sprawą fiesty, która zabrała mieszkańców i Gości w podróż do dalekiego Meksyku.

Impreza odbyła się przy Kompleksie Termalno – Basenowym „Termy Uniejów". Od godziny 14:30 mieszkańcy i odwiedzający Uniejów Goście mogli poczuć się jak w dalekim Meksyku. A skoro Meksyk, było przede wszystkim muzycznie, tanecznie i bardzo smacznie.

Na scenie wystąpił zespół Mariachi Los Amigos, który od blisko dwóch dekad propaguje i podtrzymuje tradycje muzyki meksykańskiej, chociaż w repertuarze grupy znajdują się również rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich. Goście usłyszeli popularne hity, które wpisują się w gorący klimat Meksyku. 

Przy akompaniamencie muzyki na żywo można było spróbować prawdziwego taco, burrito, salsy, chili oraz innych bardziej i mniej znanych specjałów kuchni meksykańskiej w wykonaniu finalisty MasterChefa Adama Kozaneckiego, a stoiska handlowe prezentowały ofertę interesujących artykułów rękodzielniczych.

Wprawdzie aura pogodowa była bardziej polska niż meksykańska, ale jak wiadomo klimat tworzą ludzie, a ci jak zawsze nie zawiedli. Dobre nastroje dopisywały i goście rozgrzani meksykańską muzyką dali się porwać rytmom meksykańskiej fiesty… jak na „Niedzielę w meksykańskich rytmach" przystało. 

Źródło: UM Uniejów