wersja testowa serwisu

Niewybuchy z II wojny światowej w pobliżu uniejowskich Term. Interweniowali saperzy

pocisk-1
fot. Urząd Miasta Uniejów

Miniony weekend w Uniejowie upłynął pod znakiem poszukiwań skarbów. Detektoryści przeczesując przyzamkowe tereny, po raz kolejny natknęli się na groźne i niebezpieczne niewybuchy.

Nietypowego odkrycia dokonano na terenie parku i na plaży w pobliżu Term. Poszukiwacze, którzy przybyli do Uniejowa na Jesienne Spotkania Zamkowe, znowu ruszyli z detektorami w teren. I podobnie, jak podczas Festiwalu Misji Skarb, również tym razem natknęli się na wybuchowe pamiątki.

Znaleziono łącznie trzy przedmioty pochodzące z czasów II wojny światowej, które mogły okazać się niebezpieczne. Powiadomiona o znaleziskach policja zabezpieczyła teren przez cały dzień do poniedziałku, do przyjazdu grupy saperów z Tomaszowa Mazowieckiego podlegającego pod tamtejszą jednostkę 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Według wstępnej oceny w parku znajdował się zapalnik oraz pocisk, najprawdopodobniej przeciwlotniczy, natomiast na plaży odkryto pocisk artyleryjski. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i zabrane przez saperów.

źródło: UM Uniejów